Nachádzate sa tu

Domov » Odbory školy » Hudobný

Oddelenie bicích nástrojov

Hra na rytmických bicích nástrojoch
Hra na melodických bicích nástrojoch
Hra na perkusie

 

Pedagógovia: Vladimír Kačiak

Veľký záujem a čoraz väčšiu popularitu u mladej generácie získavajú spomedzi všetkých hudobných inštrumentov bicie nástroje. Výučba sa zameriava na zvládnutie hry na biciu súpravu a perkusie v rôznych žánroch populárnej hudby, latinsko-amerických rytmoch a jazze.

S cieľom vyprofilovať žiaka na samostatného hráča, sa počas výučby s individuálnym prihliadaním na vek, dispozície a schopnosti kladie dôraz na uvoľnenú techniku, dynamiku a hráčsky vkus s podporou samostatného myslenia a nápaditosti hry žiaka a jeho štýlového zamerania. Dôležitou súčasťou vyučovacieho procesu je neustály kontakt s informáciami od špičkových hráčov jazzu a rocku prostredníctvom CD a videoškôl, ako aj prísun najmodernejších notových materiálov.

Učebňa bicích nástrojov disponuje kvalitným vybavením – dve súpravy bicích nástrojov, xylofón, konga, djembé, bongo. (Žiak nemusí byť vlastníkom bicej súpravy – počas štúdia je možné využívať nástrojové vybavenie cvičebne.)

Žiaci bicieho oddelenia nachádzajú uplatnenie vo vlastných kapelách alebo ako členovia rôznych zoskupení školy. V prípade záujmu je možné žiaka pripraviť na ďalšie štúdium na konzervatóriu.

Najnovší obsah

admin
Michal Janiga
Michal Janiga
Michal Janiga
Michal Janiga
Michal Janiga
admin

Kontakty

ZUŠ P. M. Bohúňa
Matúškova 1632/5,
026 01 Dolný Kubín
GPS: 49.205738,19.297936
telefón: 0435862052
mobil: 0907416123
email:

ĎALŠIE KONTAKTY