GDPR

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,
a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,
nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.
Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo

Zriaďovateľ

Nachádzate sa tu

Domov » Archív správ » 2017/2018

SÚŤAŽE


Úspech na medzinárodnej súťaži

V sobotu, 9.júna 2018 sa uskutočnil XVIII.ročník medzinárodnej súťaže heligonkárov "Beskydská heligonka 2018". Súťaž každoročne organizuje česká obec Ostravice. Súťažiaci sú rozdelení do kategórií junior mladší, do 13 rokov, junior starší, do 18 rokov a seniorské kategórie mužov a žien. Tento rok po prvýkrát mala na tomto podujatí zastúpenie aj naša škola. V juniorských kategóriách sa predstavili Rebeka Maceková a Jesika Vajzerová z triedy Viery Vrtichovej. Rebeka získala diplom za účasť a Jesika si vybojovala krásne druhé miesto. Okrem toho si obe súťažiace priniesli aj novú inšpiráciu do svojho interpretačného rozvoja. Blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a prajeme veľa ďalších skvelých súťažných i koncertných úspechov. v Dolnom Kubíne. Dúfame, že aj vďaka nám budú na tieto slávnostné chvíle radi spomínať.

Úspešní akordeónisti

24.apríla 2018 pokračovala „Hudobná Biela Orava“ súťažením v hre na akordeón. Do Námestova prišlo takmer 61 akordeónistov, ktorí si svoje sily zmerali v šiestich kategóriách. Úroveň súťažiacich bola nielen veľmi vysoká, ale aj značne vyrovnaná. Predsedkyňa poroty, profesorka žilinského konzervatória Mgr.art. Mária Mártonová – Kormanová ArtD, sa vyjadrila, že za víťazov považuje všetkých, ktorí sa zúčastnili, pretože neváhali vymeniť elektronické lákadlá dnešnej doby, počítače a mobily, za živé nástroje a venovali sa intenzívne príprave na súťaž. V silnej konkurencii sa nestratili ani naši žiaci. Peter Ševčík z triedy Eleny Grísovej získal bronz, Daniel Brodňanský z triedy Viery Vrtichovej si vybojoval 2.miesto. Rovnako 2.miesto získala aj Nikola Laučeková. A krásne 1.miesto do Kubína priniesla Hana Stieranková (posledné dve žiačky sú z triedy Adriány Chomistekovej). Súťaž priniesla veľa zaujímavých výkonov, podnetných pre všetkých prítomných. Poďakovanie za reprezentáciu školy a gratulácia k dosiahnutým výsledkom patrí oceneným, aj ich pedagógom.

Absolútne víťazstvo patrí našej škole

„Hudobná biela Orava“ začala  23.apríla 2018 už svoj IX.ročník. Organizátorom tejto súťaže je ZUŠ Ignáca Kolčáka v Námestove. Týždňový súťažný kolotoč odštartovali mladí heligonkári. Na Mestskom úrade v Námestove sa ich zišlo takmer päťdesiat, aby predviedli svoje interpretačné umenie v štyroch sólových kategóriách a v dvoch kategóriách komornej hry. Do súťaženia sa zapojili aj žiaci našej školy a priniesli si domov pekné ocenenia. Vaneska Gallová a Adam Skočík z triedy Adriány Chomistekovej 3.miesto, podobne na treťom mieste skončili aj Peter IvanMichal IvanTereza ŠkutováChiara Vajzerová a Rebeka Maceková z triedy Viery Vrtichovej. Krásne druhé miesto si vybojovali Rebeka Gáliková a Adriána Šuvadová. 1.miesto v sólovej hre získala Jesika Vajzerová a v komornej hre a „Heligonkári spod Choča“  (všetci žiaci sú z triedy Viery Vrtichovej). Najvyšší počet bodov v súťaži dosiahla ešte len druhý rok hrajúca Jesika Vajzerová, a stala sa tak absolútnym víťazom tohto ročníka, domov si priniesla cenný pohár. Súťaženie je dôležitá súčasť prípravy žiakov, pretože prináša okrem konfrontácie dosiahnutého stupňa interpretačnej zrelosti aj motiváciu do ďalšej práce. Všetkým oceneným, aj ich pedagógom, ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým oceneniam. Špeciálne poďakovanie patrí Viere Vrtichovej za zanietenú prácu v hre na heligónke, ktorého vznik v našej škole iniciovala len prednedávnom a neúnavne pracuje na jeho rozvoji.